Кои се предностите на нови чили машина матични сечење

Кои се предностите на новиот чили машина матични сечење? Чили матични машина за сечење е неопходен дел на земјоделското производство во некои области. Тоа е неизбежен услов за развој на земјоделството да се дизајнира еден разумен и ефикасен машина за сечење чили стеблото. Комплетен пиперки фармацевт состои од пет дела: хранење систем, систем за испорака, грчевито држејќи систем, и истовар систем.

图片 6

Што е можноста за чили матични машина за сечење? Прашањето не мора да бидат одговорени во амбуланта. Затоа што во вистинското производство и живот, не е тешко да се најде малку внимание да се почитуваат. Во последниве години, вкупната понуда и побарувачка на чили производи е зголемен од година во година со текот на времето. Во моментов, само во Кингдао, има многу села и градови се занимава со производство и преработка на чили производи во голем обем. Како резултат на тоа, бројот на потенцијални клиенти на чили машина матични сечење се уште е прилично неверојатен. Покрај тоа, низ целата земја, Хунан, Сечуан и други провинции во Кина се исто така големи производители на чили провинции. А во некои од овие области, работата на чили производи се уште е во оригиналниот фаза на рачна работа, па кога постои чили машина да се стави на машини чили на пазарот, таа неизбежно ќе бидат пречекани од страна на голем број на селски пријатели. И таков производ сигурно ќе ви помогне да се подобри ефикасноста на производството на чили.

Со континуиран развој на технологијата, за сите видови на удобен машини во животот, тие се, исто така, почнуваат да се појавуваат на пазарот. чили матични сечење машина се исто така еден од нив. Како да се справи со таквите видови на чили? Таа се уште може да биде потребно да се избере од такви функции и принципи.

Структура и перформанси:

1.Performance карактеристики: оваа опрема е главно се користи за суво и мокро чили сечење, опрема за сечење висока ефикасност, оштетување чили ниска, висока ефикасност, се прилагоди на различни сорти и чили форма (Треба да се изменуваат), ефикасноста на една машина е повеќе од 5 пати на пазарот обичните производи, ефикасноста на целата машина достигна меѓународните води на ниво. Овој производ, дополнети со помошната опрема, како што се отстранување на нечистотии и пренесување, може да се направи автоматски перформанси на целата машина игра значајна улога. Тоа е важен опрема за обработка на голем број на земјоделски производи. Тоа може да го замени голем број на работна сила, заштедите на трошоците на работењето, и во голема мера подобрување на работната ефикасност.

2. Главен принцип на работа: во процесот на сито тапан тркалање, надвор од сечење нож и ѕидот на сито цилиндар произведе машина да се справи со чили што поминува низ сито дупка панта сила, за да се постигне целта на отстранување на рачката на чили.


Време на мислењето: Септември-10-2018


Поврзете се

Дај ни извик
Земете мејл ажурирања
WhatsApp Online Chat !